با واقعیت مجازی میهن همراه باشید تا راهکارهایی عملی برای افزایش درامد کلاب واقعیت مجازی را بیان کنیم

در این مطلب از سری مطالب وبلاگ فروشگاه واقعیت مجازی میهن می خواهیم تجارب خود را از کلاب و غرفه واقعیت مجازی که طی سال های گذشته با راه اندازی کلاب واقعیت مجازی و غرفه واقعیت مجازی در سراسر ایران کسب کرده ایم با شما همراهان واقعیت مجازی میهن که برای خودتان ایستگاه واقعیت مجازی، کلاب واقعیت مجازی و یا غرفه واقعیت مجازی راه اندازی کرده اید و حتی قصد راه اندازی ایستگاه واقعیت مجازی، کلاب واقعیت مجازی و یا غرفه واقعیت مجازی را دارید در میان بگذاریم. این تجارب می تواند به شما کمک شایانی در توسعه کسب و کار واقعیت مجازیتان کند و شما با اجرای مشاوره های زیر می توانید درآمد خود ازایستگاه واقعیت مجازی، کلاب واقعیت مجازی و یا غرفه واقعیت مجازی را به صورت چشمگیری افزایش دهید.

در ادامه تعدادی از تجارب ما را می توانید مطالعه و در صورت تمایل اجرا نمایید.

فروش عینک های موبایلی، فیلم و بازی های واقعیت مجازی

همواره خرید عمده یک محصول به قیمت کمتر و فروش تکی آن سود قابل توجهی را دارد. برای تجربه شماره یک نیاز به توضیحات زیادی نمی بینیم چرا که بر هیچکس پوشیده نیست که در حال حاضر درآمد بسیاری از کسب و کار های به اصطلاح آزاد از همین راه است. بسیاری از مردم در مغازه خود جنسی را که به قیمت عمده خریداری کرده اند را به قیمت تکی می فروشند و از این راه درآمد کسب می کنند. نکته ای که در رابطه فروش محصول مهم و حیاتی است هماهنگی محصولی که برای فروش می گذارید با کسب و کارتان است. شما با فروش محصولاتی از قبیل عینک های موبایلی، که انواع و اقسام متنوعی دارد، می توانید درآمدتان را ارتقا ببخشید.

اگر فکر می کنید با فروش محصولات اینچنینی در کنار کسب وکار واقعیت مجازیتان به ایستگاه واقعیت مجازی، کلاب واقعیت مجازی و یا غرفه واقعیت مجازیتان ضربه می زنید و مشتری هایتان دیگر بر نمی گردند، در اشتباه هستید؛ چرا که به هیچ عنوان جذابیت، هیجان و کارایی عینک های موبایلی و عینک های مبتنی بر کامپیوتر قابل مقایسه نیست و مشتری شما برای تماشای فیلم های واقعیت مجازی و بازی های اندروید و ios   می توانند از عینک های موبایلی استفاده کنند و کیفیت آن قابل قیاس با هدست هایی همچون oculus DK2، oculus rift cv1 و HTC Vive  نمی باشد و شما در کنار فروش عینک های موبایلی و سود قابل توجه، مشتری های خود را نیز نگه داشته اید. علاوه بر این با فروش بازی ها و فیلم های واقعیت مجازی جدید می توانید درآمد خود را ادامه دار کنید.

طراحی دکوراسیون کاربرپسند و چشم نواز

تا چه اندازه برای این قسمت از راه اندازی کلاب واقعیت مجازیتان بنامه دارید؟

چه میزان از سرمایه در دسترستان را برای دکوراسیون کلاب واقعیت مجازیتان کنار گذاشته اید؟

این را از واقعیت مجازی میهن به یادگار داشته باشید، شما باید سهم قابل توجهی از سرمایه ی خود را صرف طراحی زیبا و شکیل کلابتان کنید. این مسئله نه تنها برای کلاب واقعیت مجازی بلکه برای تمامی کسب و کار ها واجب و ضروری است. این مسئله آنقدر مهم است که می تواند سهم شما در بازار واقعیت مجازی شهر موردنظرتان را تعیین کند.

فرض کنید در شهر شما چندین کلاب واقعیت مجازی راه اندازی شده باشد، به جرات می توانیم بگوییم دکوراسیون یکی از ملاک های انتخاب مردم شهرتان برای حضور در یکی از کلاب های واقعیت مجازی موجود می باشد. این روزها تصویر برداری و فیلم برداری و انتشار آن در فضای مجازی برای مردم مهم شده که همه سعی دارند عکس و فیلم مکان هایی که رفته اند را در فضای مجازی و یا محیط کار و خانواده انتشار دهند. حال اگر شما خودتان را بجای مشتری ها بگذارید تصاویر و فیلم های بازی در کدام کلاب واقعیت مجازی را برای انتشار در فضای مجازی انتخاب می کردید. به طور قطع هر کجا قشنگ تر باشد.

مطمئنا شما نباید از موارد دیگری چون نحوه خدمات، تعداد دستگاه ها و بازی های موجود غافل شوید اما به هیچ عنوان به خاطره کمبود سرمایه قید دکوراسیون زیبا را نزنید.

حال اگر خودتان طراحی دکوراسیون مناسب را نمی توانید انجام دهید می توانید از ما در واقعیت مجازی میهن کمک بگیرید. شما می توانید با اخذ نمایندگی با شرایطی که در لینک زیر آورده شده است نگرانی خود را از بابت طراحی دکوراسیون از بین ببرید. ما تمامی طراحی ها را از صفر تا 100 برایتان انجام می دهیم. با ما همراه باشید.

تبلیغات

کسی را پیدا نمی کنید که تاثیر تبلیغات را در هر کسب وکاری انکار کند. واقعیت مجازی هنوز که هنوز است برای بسیاری از مردم تکنولوژی گنگ و پرابهامی است. شما باید تلاش کنید که وجود کلاب واقعیت مجازی خود را در شهرتان به گوش اکثر همشهریانتان برسانید، چراکه خیل ها نمی دانند واقعیت مجازی چیست.

مطمئنا بهترین و موثرترین تبلیغاتی که می تواند به شما کمک کند تبلیغات سینه به سینه می باشد. منظور از تبلیغات سینه به سینه این است که مشتری هاایی که برای بازی و تفریح به کلاب شما می آیند، کلاب شما را برای دوستان و آشنایانشان تبلیغ کنند. حال این سوال به ذهن می رسد که چه کار باید کرد که مشتری ها بدون اینکه شما از آن ها بخواهید این تبلیغ را برای شما انجام دهند. بسیار ساده است، اگر مشتری هایتان از شما راضی باشند و لحظات خوشی را در کلابتان تجربه کرده باشند، این اتفاق به خودی خود اتفاق می افتد.

علاوه بر این اگر شما از مشتری های خود بخواهید که هنگام استفاده از عینک های واقعیت مجازی فیلم و عکس تهیه کنند و در فضای مجازی و بین دوستانشان انتشار دهند یک تبلغات رایگان و بسیار موثر را برای خودتان بوجود آورده اید. جدای از مشتری هایتان وظیفه اصلی تبلیغات در فضای رایگان تبلیغات مجازی به عهده شماست. شما می بایست صفحاتی را در شبکه های اجتماعی تهیه کرده و هرچه قدر می توانید از این راه کلاب واقعیت مجازیتان را تبلیغ کنید و مشتری های هدفتان را به سمت کلاب واقعیت مجازیتان سرازیر کنید.

تبلیغات قدیمی تر مثل بیلبورد های شهری، پخش تراکت، پوستر و پیک های تبلیغاتی در سطح شهر هزینه به مراتب بیشتری دارد اما نمی توان تاثیر آن ها را نادیده گرفت. شما می بایست در قسمت های با درآمد بیشتر شهر و مکان هایی که احساس می کنید بیشتر می توانید قشر جوان شهرتان را با کلابتان همراه کنید تبلیغات محیطی انجام دهید. تبلیغات شما در محیط شهر از مدارس و دانشگاه ها گرفته تا مرکز خرید ها و مجتمع عای مسکونی، همه و همه به هرچه دیده شده و شناخته شدن کلابتان کمک می کند.

درست است که تبلیغات هزینه بالایی دارد اما بازگشت سرمایه ای که برای تبلیغاتتان انجام داده اید در مدت کوتاهی جبران می شود و به هیچ عنوان نمی توان انتظار داشت که مشتری بدون تبلیغات به کلاب شما بیاد که اگر هم بیاید تعدادشان محدود است.

اخذ نمایندگی

اگر می خواهید چوب کاری نداشته باشید پیشنهاد ما به شما اخذ نمایندگی واقعیت مجازی میهن می باشد. شما در ابتدای کار سوالات زیادی در ذهن دارید که برای هر کدامشان که بخواهید خرج های اضافه و گاها سهوی داشته باشید سرمایه زیادی را از دست می دهید. شما با دریافت نمایندگی دیگر نگرانی هایی درباره تامین تجهیزات، انتخاب محل کلاب واقعیت مجازی، طراحی دکوراسیون، آموزش های اولیه و ثانویه ، نحوه تبلیغات و بازاریابی،بروزرسانی نرم افزاری و سخت افزاری، عیب یابی حل مشکلات فنی غیر منتظره و… ندارید. حل کردن هرکدام از مسائلی که نامبرده شد می تواند هزینه های سرسام آوری را به شما تحمیل کند. به طور مثال اشتباه در طراحی دکوراسیون می تواند کانکت شدن سنسور های عینک HTC Vive  را مختل کند و برای حل شدن آن باید دکوراسیون را تغییر دهید؛ و یا تامین یکی از تجهیزاتی که با مشکل مواجه شده می تواند کسب و کارتان را تا تامین آن مختل کند. اخذ نمایندگی کلاب واقعیت مجازی از ما امکان مواجه با تمامی این مشکلات را از بین می برد و این یعنی افزایش درآمد.

قرعه کشی

بیشتر کسب و کار ها از قرعه کشی برای احترام به مشتریانشان استفاده می کنند . از بانک ها و کارخانجات گرفته تا کسب و کار های کوچک همگی برای مشتاق کردن مشتریانشان به خرید محصولاتشان جوایزی را برای آن ها درنظر می گیرند. این جوایز که تنها گوشه ی کوچکی از درآمد کشب و کار هاست و با اینکه تنها به چند نفر از مشتریان می رسد مشتریان بسیاری را به سمت کسب و کار شما می کشاند و کسی شما را برای برنده نشدنش در قرعه کشی مفصر نمی داند.

شما نیز برای کلاب واقعیت مجازی خود می توانید کارت های قرعه کشی تهیه کرده و به مشتریانتان بدهید و در تاریخی مشخص قرعه کشی را با برنامه های تفریحی دیگر برگزار کنید و مشتری های جدید کسب کنید.

شرکت در نمایشگاه های فصلی شهر

نمایشگاه های فصلی همواره قشر وسیعی از مردم شهر را برای خرید های فصلی دور هم جمع می کند . اجاره غرفه ای از غرفه های نمایشگاه می تواند علیرغم درآمدی که در هنگام بازدید نمایشگاه برایتان دارد می تواند افراد زیادی را با واقعیت مجازی آشنا کند و همچنین تبلیغ بسیاری هم برای کلاب واقعیت مجازی شما می شود که بعد از تمام شدن زمان نمایشگاه افرادی که با شما آشنا شده اند به کلاب واقعیت مجازی شما مراجعه می کنند. این رویداد می تواند در فواصل مختلف در مجتمع های خرید هم برگزار شود.

البته این رویداد برای کلاب های واقعیت مجازی ای پیشنهاد می شود که تعداد عینک هایشان بیش از 3 عدد باشد. اگر تعداد کمی عینک واقعیت مجازی دارید با کم کردن عینک های کلابتان، کلاب واقعیت مجازی خود را با کمبود عینک مواجه نکنید.

ایجاد پلتفرم رزرواسیون

عینک های واقعیت مجازی قدیمی فقط فیلم پخش می کردند با زمانی محدود و خبری از بازی نبود. عینک های جدیدی که برای کلاب واقعیت مجازی استفاده می شود قابلیت بازی دارند و هر مشتری باید زمان بیشتری را برای بازی کردن به خود اختصاص دهد. حال اگر به صورت همزمان چندین نفر برای بازی در کلاب شما حاضر شوند نفر آخر باید چندین ساعت منتظر بماند. امکان منتظر ماندن و یا حتی رفتن و آمدن نفر آخر خیلی بعید به نظر می رسد. حال اگر یک سیستم رزرواسیون داشته باشید که مشتری هایتان با تماس گرفتن با شما یا از طریق شبکه های مجازی و حتی وبسایت شخصی کلاب واقعیت مجازی شما برای ساعت خاصی زمان مورد نیازشان را رزرو کنند دیگر با چنین مشکلاتی مواجه نمی شوید و هیچ مشتری را از دست نمی دهید.

مسابقات

نسل جدید تفریحات واقعیت مجازی مبتنی بر بازی است و دیگر از فضای فیلم و دمو خارج شده است. همه روزه بر کیفیت و جذابیت بازی ها افزوده می شود و بازی های کامپیوتری معروف زیادی دارند به قابلیت واقعیت مجازی تجهیز می شوند و به بازی های واقعیت مجازی اضافه می شوند. با این تفاسیر به راحتی می توان سری مسابقاتی را برای کلابتان در ژانر های مختلف برگزار کنید.

برگزاری مسابقات و ایجاد رقابت می تواند به شلوغی و شناخته شدن کلابتان کمک به سزایی کند. شما برای ورود افراد به مسابقات مبلغی را برای ورودی مسابقات دریافت می کنید و از همان مبلغ جوایز نفرات برتر را تامین می کنید و مابقی مبالغ سود شماست. یکی از جوایز هم می تواند چندین ساعت بازی برای نفرات برتر باشد.

تخفیفات گروهی

تخفیف همواره اهرمی موثر برای کشاندن مشتری ها به سمت کسب و کارتان هست. جدای از تخفیفاتی که خودتان برای روزهای خلوت کلاب و مناسبت ها قرار می دهید استفاده از وبسایت های تخفیف گروهی می تواند کمک بسزایی در افزایش شمار مشتری های کلاب شما داشته باشد. وبسایت های تخفیف گروهی بر اساس قیمت مسوب شما در وبسایتشان برای شما بلیط می فروشند و درصدی را به عنوان پورسانت برمی دارند. شما با این کار به راحتی می توانید مشتری های بیشتری را داشته باشید.

به روز بودن، تنوع و ارتقا تجهیزات

یکی از مواردی که مشتری های کلاب شما را فراری می دهد تکراری شدن کلاب شماست. اگر شما تلاشی برای به روز بودن و تهیه بازی های جدید نکنید دلیلی برای حضور دوباره مشتری هایتان نیست. شما باید سعی کنید تمامی تجهیزات و بازی هایتان را به روز کنید، با این کار هم از رقبا عقب نمی مانید و هم برای مشتریانتان تکراری نمی شوید.

تکنولوژی واقعیت مجازی نیز مانند تمامی تکنولوژی های دیگر سیر پیشرفت سریعی را در پیش دارد و تجهیزات جدید و جذاب تری در آینده به آن اضافه می شود. ارتقا تجهیزات و تجهیز کلابتان به تجهیزات جدید مشتری هایتان را نگه داشته و بر شمار آن ها نیز می افزاید.

باشگاه مشتریان

باشگاه مشتریان یک نو احترام گذاشتن به مشتریان دایم کلاب واقعیت مجازی شماست. وقتی شما یک باشگاه مشتریان ایجاد می کنید یک سری مزیت ها مثل تخفیف بیشتر، اولویت ها و جوایز را برای مشتری های عضو باشگاه مشتریانتان قرار می دهید و در مقابل مشتریان عضو نیز احترام شما را با وفاداری به کلاب واقعیت مجازی شما پاسخ می دهند.

باشگاه مشتریان می تواند قابلیت امتیازگیری داشته باشد تا اعضای باشگاه بتوانند امتیاز جمع کرده و از مزایای بیشتری استفاده کنند. به طور مثال می توان امتیاز بیشتر را برای اعضایی که زمان بیشتری را برای بازی به کلاب می آیند یا افراد بیشتری را با کلاب واقعیت مجازی شما معرفی کرده اند در نظر گرفت.